Kadınların ve erkeklerin estetik görünümünü etkileyen yerlerin başında burun bölgesi gelmektedir. Yüzün tam ortasında yer alan burun, ilk bakışta en fazla dikkat çeken yerlerden biridir. Bu nedenle insanlar, burun bölgesinde estetik bozuklukların düzeltilmesi için doktorlara başvurmaktadır. Estetik cerrahi alanının önemli bir operasyon türü olan rinoplasti, burun estetiği operasyonları için kullanılan bir terimdir. Farklı yöntemlerle yapılan rinoplasti ile birçok burun bozukluğu başarılı bir şekilde düzeltilmektedir.

Burun estetiği, burunda doğuştan olarak meydana gelen veya fiziksel etkenlerden dolayı kaynaklanan şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan operasyonlardır. Sık uygulanan estetik operasyonlardan olan burun estetiği, farklı işlemlerin yapıldığı bir alandır. Burun ucu düzeltme, burun kemiği düzeltme, burun dolgusu ve burun simetriği düzeltme gibi birçok burun estetiği işlemi yapılmaktadır. Kişilerin yüz tipine ve burun yapısına bağlı olarak yapılacak işlemler ve operasyon teknikleri farklılık göstermektedir. Burun estetiği operasyonlarının süresi çeşitli etkenlere göre farklılık göstermektedir.

Burun Estetiği Operasyonlarında Uzman Görüşleri
Burun estetiği ameliyatları, yüz görünümünü değiştirmek için oldukça önemlidir. Ülkemizde de başarıyla yapılan operasyonlar için çeşitli uzman görüşleri bulunmaktadır. Uzmanlar, burun estetiği operasyonlarındaki yanlış bilinen konuları açıklamaktadır. Uzmanlara göre burun estetiği ameliyatlarının basit bir operasyon olarak bilinmesi yanlıştır. Burun törpüleme, burun ucu kaldırma ve burun ucu düzeltme gibi burun estetiği operasyonları karmaşık ve dikkatli yapılması gereken işlemlerdir.

Uzmanların görüşlerine göre burun operasyonu ameliyatlarını rinoplasti alanında uzman cerrahların gerçekleştirmesi gerekmektedir. Alanında uzman olmayan kişilerin yapacağı burun estetiği ameliyatları çeşitli riskler barındırmaktadır. Burun estetiği operasyonlarının öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında doktorlardan gerekli bilgilerin alınması gerekmektedir. Burun estetiği fiyatları, çeşitli etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Operasyonlarındaki Teknikler
Burun estetiği operasyonlarında yaygın olarak kullanılan iki teknik bulunmaktadır. Bu tekniklerden biri açık burun estetiği operasyonları diğeri ise kapalı burun estetiği operasyonlarıdır. Açık burun estetiği tekniği daha karmaşık ve önemli burun estetiği operasyonlarında tercih edilmektedir. Bu teknik ile yapılan operasyonlar sonucundaki iyileşme süreci daha uzun olmaktadır. Kapalı burun ameliyatı ise daha basit ve iyileşme süreci daha hızlı olan bir tekniktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir