Yüz Germe – Orta Yüz Germe – Boyun Germe

Yüz germe ameliyatı ve boyunda zaman içinde yaş almaya bağlı gelişen kırışıklık ve sarkma gibi belirtileri düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi işleme kısaca “Yüz Germe”, Tıp diliyle “Ritidektomi” denmektedir. Bu ameliyatta sarkmış fazla deri çıkarılır, deri altındaki gevşek kas ve zarsı dokular gerilir, en üstteki deri şekillendirilmiş alt dokunun üzerine yeniden uygun şekilde yerleştirilir. Yüz estetiği ameliyatlarında cerrahi dışı yapılan operasyonlar günümüzde oldukça yaygınlaştı. Botoks, dolgu, lazer enerjisi ile çalışan cihazlar gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde yapılan bu operasyonların süresi uzun yıllar sürebilmektedir ve uzun süre genç görünmek mümkündür.

Yüz estetiği ameliyatlarında cerrahi dışı yapılan operasyonlar günümüzde oldukça yaygınlaştı. Botoks, dolgu, lazer enerjisi ile çalışan cihazlar gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde yapılan bu operasyonların süresi uzun yıllar sürebilmektedir ve uzun süre genç görünmek mümkündür. Kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 50li yaşlara kadar yüzün genç görünmesi mümkündür. Bu işlemler belirli aralıklarla belirli dönemlerde sürekli olarak yapıldığında bu genç görünme süresi uzatılmaktadır.

Boyun germe, yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Boyun germe ameliyatlarında amaç boyunda sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir. Dikişler 5-7. günlerde alınır ve sonra işe dönüş yapılabilir.